Vanaf 19 april start de campagne Tegelwippen. Dan willen o.a. de gemeente Valkenswaard en Samen Valkenswaardig de inwoners stimuleren om tegels uit hun tuin te vervangen door groen.
Vanaf 19 april start de campagne Tegelwippen. Dan willen o.a. de gemeente Valkenswaard en Samen Valkenswaardig de inwoners stimuleren om tegels uit hun tuin te vervangen door groen.
En als je dan tóch bezig bent, kan je meteen het regenwater afkoppelen van het riool en het water in je eigen tuin opvangen.
In die periode staat er bij Tuincentrum Coppelmans een container waar je de tegels gratis kunt inleveren. Je krijgt hiervoor dan een planttegoedbon. Aan die bon zit een flyer met praktische tips over het beplanten van de tuin als de tegels verwijderd zijn.
Je kunt je verwijderde tegels en materialen ook hergebruiken. Denk hierbij aan het maken van bijvoorbeeld insectenhotels of tuinmuurtjes met allerlei gaten en kieren waar insecten of amfibieën zich kunnen verstoppen. En als je hiervan een foto maakt, dan krijg je ook een planttegoedbon.
Ecologische Tuinderij De Weitens gaat zo’n tuinmuurtje met gaten en rotsplantjes aanleggen voor insecten en planten. Zij zullen daarvan een filmpje maken ter inspiratie.
Jij doet toch ook mee?!